Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Ekwipunek, mundury, urządzenia i sprzęt (Polska)

6pul_9.jpg

W kolejnej odsłonie prezentujemy sylwetkę oficera Pułku 6. Pancernego z okresu sierpień 1945 - maj 1946 r. Sylwetka wzorowana jest na zdjęciach pochodzących z defilady pod Loreto (Włochy, region Marche, prowincja Ankona) oraz z uroczystości wręczenia sztandaru jednostki.

 

och_37a.jpg

W kolejnej części prezentujemy sylwetkę kaprala z Pułku 6. Pancernego „Dzieci Lwowskich” w letnim umundurowaniu polowym-bojowym, pochodzącym z okresu 1943-1944, użytkowanym podczas końcowego okresu szkolenia w Egipcie, walk pod Pedimonte San Germano oraz Kampanii Adriatyckiej.

 

och_18a.jpg

Ochotniczka PWSK. Ośrodek Zapasowy PWSK, Teheran, Irak. Połowa 1942 roku (po pierwszej ewakuacji z ZSRS).

 

och_8.jpg

Prezentowana na zdjęciach ochotniczka ma na sobie gładką koszulę z kołnierzem oraz spódnicę zastępczą wykonaną z sukna mundurowego. Krawat w kolorze khaki.

 

odzna_2a.jpg

Kiedy byłem małym chłopcem (kiedy to do licha było?!), każda wizyta u mego śp. dziadka kończyła się nieśmiałą prośbą: Dziadku mogę zobaczyć Twoje odznaczenia?

 

Prezentujemy nasz najnowszy nabytek - tunikę maskującą wykonywaną ze zdobycznego materiału produkcji włoskiej (M1929 Telo mimetico).

 

lacz_1SBS_3a.jpg

 

Na zdjęciach żołnierze z Powietrznej Kompanii Łączności wyposażeni w przenośną, plecakową radiostację nadawczo-odbiorczą Wireless Set No. 18.

 

 

 

orly_psz_8a.jpg

 

 

Orły Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.