Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

Ekwipunek, mundury, urządzenia i sprzęt (świat)

jub20a.jpg

Podczas VI edycji Łabiszyńskich Spotkań z Historią (16-18 czerwca 2017), członkowie naszego Stowarzyszenia wcielili się w rolę między innymi żołnierzy 47. Royal Marines Commando. Z tej też okazji przedstawiamy Wam krótki zarys historii jednostki oraz fotograficzne sylwetki Marines. 47.

 

odzna_9b.jpg

Brytyjskie odznaczenia pamiątkowe nadane śp. plut. Bronisławowi Grędzickiemu (1906-1977), działonowemu 3. baterii II Dyonu 6. Lwowskiego P.A.L-u.

 

strzW_6a.jpg

Strzelec wyborowy (snajper). No. 47 Royal Marines Commando. 1. Strzelec wyborowy jest czymś więcej niż przeciętnie dobrym strzelcem zaopatrzonym w normalny kb.

 

kanis_1a.jpg

Na zdjęciach prezentujemy brytyjską bańkę na paliwo stosowaną w zasobnikach zrzutowych* projektowanych przez Central Landing Establishment (z siedzibą na lotnisku RAF Ringway koło Manchesteru).

 

spa_z32.jpg

Spadochrony dobierano stosownie do wagi i konstrukcji ładunku. Dołączano je do kontenerów bezpośrednio przed ich podwieszeniem do samolotów. Miało to zapewnić dobrą kondycję spadochronu oraz zminimalizować możliwość wystąpienia uszkodzeń uniemożliwiających zadziałanie.

 

zasob_1.jpg

Na zdjęciach prezentujemy jeden z kilku modeli brytyjskich kontenerów zrzutowych służących dostarczaniu oddziałom spadochronowym dodatkowego uzbrojenia, amunicji i zaopatrzenia.

 

latar_8a.jpg

Prezentujemy dobrze znaną latarkę brytyjską - Lamp Electric No 1.

Ponieważ znajdowała się take na wyposażeniu Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie, kliknijcie na link poniżej by przeczytać artykuł o tej latarce w części poświęconej Wojsku Polskiemu.

Czytaj więcej o latarce Lamps Electric No 1 / Per saperne di più