Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Ekwipunek, mundury, urządzenia i sprzęt (świat)

spa_z32.jpg

Spadochrony dobierano stosownie do wagi i konstrukcji ładunku. Dołączano je do kontenerów bezpośrednio przed ich podwieszeniem do samolotów. Miało to zapewnić dobrą kondycję spadochronu oraz zminimalizować możliwość wystąpienia uszkodzeń uniemożliwiających zadziałanie.

 

kanis_1a.jpg

Na zdjęciach prezentujemy brytyjską bańkę na paliwo stosowaną w zasobnikach zrzutowych* projektowanych przez Central Landing Establishment (z siedzibą na lotnisku RAF Ringway koło Manchesteru).

 

zasob_1.jpg

Na zdjęciach prezentujemy jeden z kilku modeli brytyjskich kontenerów zrzutowych służących dostarczaniu oddziałom spadochronowym dodatkowego uzbrojenia, amunicji i zaopatrzenia.

 

latar_8a.jpg

Prezentujemy dobrze znaną latarkę brytyjską - Lamp Electric No 1.

Ponieważ znajdowała się take na wyposażeniu Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie, kliknijcie na link poniżej by przeczytać artykuł o tej latarce w części poświęconej Wojsku Polskiemu.

Czytaj więcej o latarce Lamps Electric No 1 / Per saperne di più

DSC00979ab.jpg

Rok 1938 był przełomowy dla wyglądu japońskiego żołnierza piechoty. Przedstawiamy rekonstrukcję walk podczas zdobycia Pekinu. 

 

utah2.jpg

Sierżant z 8. pułku 4. Dywizji Piechoty ''Ivy'' z plaży ''Utah''. 4. Dywizja była pierwszą amerykańską jednostką - wyłączając spadochroniarzy - która wylądowała na kontynencie. Plażę ''Utah'' szybko opanowano ze względu na słaby niemiecki opór, jednak ''Ivy Division'' została rzucona do walki najpierw o półwysep Cotentin, a następnie o port w Cherbourgu.
 
Zdjęcia udostępniło Stowarzyszenie Historyczne "V for Victory"