Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

b_154_148_16777215_00_images_Rek1_V_Victoria_sylwetkiV_1_1_Reco.jpg

 

Postać kaprala z 1 Batalionu Rangersów Majora Darby'ego w czasie Operacji Torch (Pochodnia), 8 listopada 1942 roku. 
 
Zdjęcia udostępniło Stowarzyszenie Historyczne "V for Victory"
 
Rangersi walczyli wówczas w ramach Center Task Force, zdobywając Fort oraz Batterie du Nord w algierskim mieście Arzew. Batalion brał również udział w późniejszych walkach w Tunezji m. in. rozgramiając włoską załogę fortu Sened, czy przeprowadzając rozpoznanie przed bitwą pod El Guettar, a po reorganizacji w ramach tak zwanego zgrupowania Darby's Rangers również w walkach na Sycylii, pod Salerno i Anzio. W wyniku Operacji Torch Pierwszy Batalion stracił zaledwie 4 zabitych i 11 rannych, biorąc do niewoli kilkuset francuskich jeńców.
 
Żołnierz umundurowany jest w spodnie wełniane M1937 - stosowane w przypadku tej jednostki zamiennie razem ze spodniami HBT 1st Pattern, wełnianą koszulę M1934, kurtkę wojsk pancernych - Tanker Jacket, opinacze M1938, oraz buty Service Shoe II. Na głowie hełm M1 we wczesnej odmianie z rantem łączonym z przodu (Front Seam), stałymi uszami (Fixed Bale), oraz paskiem podbródkowym uniemożliwiającym spięcie go na tylnym rancie hełmu. Brak poziomego, białego paska, na tyle hełmu charakteryzującego podoficerów - nie był stosowany w początkowym etapie wojny. Na kurtce naszyte są dystynkcje kaprala wzoru M1942. Ponadto warto również zwrócić uwagę na flagę Stanów Zjednoczonych, która była stosowana w formie opasek, bądź przyszyta lub przypinana za pomocą agrafek. Uważano, że Francuzi przychylniej będą nastawieni do Amerykanów niż Brytyjczyków, zrezygnują z walki i przejdą na stronę aliantów. Pod flagą widać również białą opaskę. Miały one pomagać w identyfikacji własnych oddziałów podczas ataku. Brak naszywki o kształcie zwoju z numerem batalionu oraz napisem RANGER Bn- opracował ją dopiero w grudniu 1942 roku sierżant Anthony Fleet.
 
Na uzbrojenie składają się: samopowtarzalny karabin M1 Garand ze skórzanym pasem karabinowym M1907, Pistolet Colt M1911A1, Granat odłamkowy MK2 we wczesnym żółtym odcieniu (miało to ułatwiać rozpoznanie granatu jako bojowego), 16-calowy bagnet M1905 w pochwie od bagnetu M1917 z zielonej skóry, z metalowym wlotem i hakiem.
 
Na oporządzenie składają się: Pas M1923 na 10 łódek z nabojami do Garanda, ładownica M1912 na 2 magazynki do pistoletu Colt, bandolier na 6 łódek nabojowych do Garanda, plecak typu Haversack M1928 z pokrowcem na menażkę i sztućce (Meat Can Pouch), saperka T-shovel M1910 w pokrowcu przytroczonym do haversacka, pokrowiec M1924 razem z opatrunkiem, kabura do Colta (M1916 holster), torba M1VA1 z maską przeciwgazową M2 Service Gas Mask oraz podwójny zestaw manierek M1910 razem z pokrowcami i metalowym kubkiem.
 
 
b_300_0_16777215_00_images_Rek1_V_Victoria_sylwetkiV_3_1_Reco.jpgb_300_0_16777215_00_images_Rek1_V_Victoria_sylwetkiV_2_1_Reco.jpgb_300_0_16777215_00_images_Rek1_V_Victoria_sylwetkiV_1_1_Reco.jpg
 
 
 
 
 
 
 

Czytaj więcej na Facebook o Stowarzyszeniu Historycznym "V for Victory" / Per saperne di più

 Jeśli chcesz odwiedzić stronę Facebook Stowarzyszenia Historycznego "V for Victory" kliknij na przycisk powyżej.

 

Dowiedz się więcej na stronie WWW o Stowarzyszeniu Historycznym "V for Victory" / Per saperne di più

 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź stronę WWW Stowarzyszenia Historycznego "V for Victory" kliknij na przycisk powyżej.

 

Kliknij tu, jeśli chcesz odwiedzić forum Stowarzyszenia Historycznego "V for Victory" / Per saperne di più

 Możesz nawiązać kontakt z rekonstruktorami Stowarzyszenia Historycznego "V for Victory" na ich forum kliknij na przycisk powyżej.

 

 

Czytaj włoski ekwipunek

Czytaj polski ekwipunek

Czytaj ekwipunek na świecie