Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

Kontrtorpedowce - niszczyciele (Polska)

47mm2wwa2.jpg

Tak zazwyczaj jest, że niektóre sprawy wydają nam się zamknięte i oczywiste. Po co też je roztrząsać, skoro tak wiele osób już je badało i opisało. Zazwyczaj, gdy ktoś tworzy nową książkę czy artykuł wstawia w bibliografii kilka ostatnio wydanych książek oraz artykułów ze znanych miesięczników i powiela znajdujące się w nich informacje. Niestety, mam niespodzianki dla niektórych wydawców i autorów. Trzeba będzie sprostować kilka informacji. Na początek wiadomość o konieczności poprawienia tekstów o 40 mm działach z naszych okrętów podwodnych. Artykuł opublikowany 31 lipca 2018 r.

 

DSC01216.JPG

Zasłużony okręt Polskiej Marynarki Wojennej ORP „Błyskawica”. W pierwszej części wygląd okrętu z lat 2007-2008. Ten fotoreportaż jest pierwszym z kilkunastu artykułów dotyczących tej słynnej jednostki, jakie znajdziesz na tym portalu. W serii tej znajduje się wiele ciekawych szczegółów o pomieszczeniach i urządzeniach niedostępnych dla zwiedzających. W osobnych artykułach omówione jest uzbrojenie, jak armaty morskie 120 mm L/50 wz.36 czy armaty przeciwlotnicze 40 mm L/60 wz.36. Znajdują się w osobnych artykułach, gdyż używane były nie tylko na kontrtorpedowcach typu Grom, ale też na ORP "Gryf". Po zakończeniu całej serii ORP "Błyskawica" nie będzie miała już żadnych tajemnic. 

 

UWAGA: artykuł zawiera wiele zdjęć dla modelarzy, którzy ewentualnie chcieliby się podjąć stworzenia modeli redukcyjnych, czy przekrojów okrętu.