Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

Problemy społeczne na świecie

(artykuł opublikowany 14 marca 2014 r.) Gdy zacząłem planować utworzenie tej strony i wybrałem dla niej motto „Dwóje z lekcji historii pisane są na skórze narodów” autorstwa Aleksandra Kumora, czyli „Le note peggiori delle lezioni di storia sono scritte sulla pelle delle nazioni” w języku włoskim, nie sądziłem, że aż tak bardzo zbliżę się do aktualnych problemów i potrzeb współczesnej Europy. Dzisiaj, po aneksji przez Rosję Krymu, należy inaczej spojrzeć na poniższy artykuł, przypominający wydarzenia z przeszłości, ale jakże wiernie odtwarzające obecną sytuację i wszechmogącą bezsilność. Trzeba jednak zaznaczyć, że niektóre metody są nawet bardziej wyrafinowana, jak np. wojna rosyjskich trolli w internecie, czy bezczelne, jak "zielone ludziki" do których bezceremonialnie przyznał się Putin. Putinowi, tak jak Hitlerowi zależy na wprowadzeniu w polityce akceptacji bezprawia i polityki faktów dokonanych. Efekty mogą być tragiczne. Doktryna Kremla dopuszcza możliwość użycia broni atomowej przeciwko państwu, które jej nie posiada. Taki atak atomowy na peryferiach UE przy obecnej miękkiej polityce zachodu mógłby odstraszyć USA i UE przed powstrzymaniem agresji rosyjskiej. Zachód się boi a Putin dobrze o tym wie i to wykorzysta, tak jak kiedyś wykorzystywał to Hitler.