Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

Nurkowce i szturmowce (Italia)

sm_89_101.jpg

Savoia-Marchetti S.M.89 pomyślany został jako samolot szturmowy-bombowiec, porównywalny do niemieckiego wielozadaniowego Junkersa Ju 88. Podstawą wyjściową do opracowania S.M.89, był bombowiec trzysilnikowy S.M.84.

 

 

Pierwszy prototyp Aeronautica Lombarda A.R.Historia tego samolotu-bomby A.R. zaczęła się w połowie 1942 r. Trzeba przyznać, że Włosi jak zwykle szukali swoich własnych rozwiązań. A.R. jest przykładem mało znanego nawet w Italii samolotu należącego do Regia Aeronautica. Samolot-bomba początkowo kierowany miał być przez pilota a później naprowadzony na cel drogą radiową. Podobnie wiec jak w wypadku włoskich „żywych torped” czy motorówek wybuchowych piloci tych maszyn musieli podejmować wysokie ryzyko, ale w ostatniej chwili mieli ratować swoje życie, co różni włoskie pomysły od japońskich Kamikadze czy Kaiten. Wietrzyciele sensacji w tym momencie stracili zainteresowanie dalszą lekturą, prawda?