Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

Pikniki i rekonstrukcje historyczne

gutek_13a.jpg

Dzięki wielkie organizatorom oraz burmistrzowi Łabiszyna za wspaniałe emocje.
 
 
 
Autor zdjęć: Gutek Foto

 

 

DSC05250a.jpg

Warszawski Konwent Gier Strategicznych Grenadier 2015 to rokrocznie organizowana impreza, która odbyła się już po raz dziesiąty.

 

Zdjęcia I części: Paulina Kowalczyk
Zdjęcia II części: Maciej Tomaszewski

poznan14_11a.jpg 

W niedzielne popołudnie 22 lutego 2015 r. w 70 rocznicę walk o Poznań odbyła się inscenizacja historyczna „Bitwa o Poznań”. Przedstawienie odbyło się na łące sportowej, na poznańskiej Cytadeli. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "WARTA".

 

Fot. Dariusz Osiak

wola44_28.jpg 

 Zdjęcia Dariusz Osiak

Inscenizacja odbyła się 2 sierpnia 2014 roku przy ulicy Młynarskiej 60 w Warszawie. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Grupy Historycznej "Zgrupowanie Radosław"

Osiak_33.jpg

Czerniaków 1944 - rekonstrukcja desantów Wojska Polskiego na pomoc walczącej Warszawie.

 

W dniach od 16 do 23 września 1944 r. nastąpiła seria przepraw przez Wisłę wykonanych w celu uchwycenia przyczółków na lewym brzegu rzeki. Uchwycono trzy przyczółki, które następnie zostały przez Niemców zlikwidowane. Na przyczółkach warszawskich w ciągu pięciu dni walk straty 1 Armii WP wynosiły aż 2834 zabitych i przekraczały trzykrotnie liczbę Polaków poległych pod Monte Cassino. Ogółem stracono 3764 poległych zaginionych i rannych. Poległo też kilkuset powstańców walczących wspólnie z żołnierzami. Próby pomocy powstaniu rozpoczęto zbyt późno. Wcześniej pozycje nad Wisłą zajmowały wojska radzieckie, które nie podjęły prób przeprawy. Desanty prowadzone były chaotycznie i były źle zorganizowane. Na przyczółkach brakowało broni przeciwpancernej w wyniku czego, mimo męstwa i poświęcenia żołnierzy, ulegali oni niemieckim kontratakom prowadzonym przy wsparciu czołgów i dział pancernych. Jak zwykle za politykę władzy zwykli żołnierze zapłacili krwią. 

 

Zdjęcia Dariusz Osiak