Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

Społeczeństwo II Rzeczpospolitej i czasów wojny

dzie1.jpgTrudno o tych rzeczach mówić i pisać, chociaż minęło często ponad 70 lat od tej masowej zbrodni. Dokonywało jej wielu spośród żołnierzy UPA - UON, ale i ukraińscy sąsiedzi z tych samych wsi, na bezbronnej ludności polskiej. Zbrodniarze chcieli by zbrodnie były okrutne i zyskały duży rozgłos, tak duży by przestraszeni Polacy sami uciekli za Wisłę. Nacjonaliści z Ukrainy gdy przedstawiali swe żądania terytorialne rysowali granice swej nowej Ukrainy aż pod Wisłą a na północy aż po Białowieżę! To była czystka etniczna i zbrodnia przeciwko ludzkości, która nie została rozliczona a zbrodniarze są nierzadko obecnymi bohaterami narodowymi współczesnej Ukrainy i stawia się im pomniki. Ukraińska akcja spowodowała dużo mniejszy w swej skali odwaet AK określany jako "samoobrona". Jednak skutki mordów miały swój ciąg dalszy nawet po zakończeniu wojny. 

Najlepiej oddaje to świadectwo zawarte w poniższych filmach. UWAGA: FILMY ZAWIERAJĄ WSTRZĄSAJĄCE ZDJĘCIA I OPISY: