Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

schem_nkwd.png

Ten mundur jest najbardziej znienawidzony w Polsce. Jest synonimem mordu Katyńskiego, mordów na polskich więźniach w sowieckich więzieniach, masowych deportacji obywateli polskich z ziem wschodnich, itp. 

 

 

b_647_850_16777215_00_images_mgthumbnails_gw18a.png

 

1. Czapka wz.35 w barwach resortu spraw wewnętrznych

2. Bluza wz.35, na patkach w barwach Wojsk NKWD, 1 prostokąt oznaczający tytuł słuzbowy st. politruka - odpowiednik kapitana wojsk lądowych. Na obydwu rękawach gwiazdy wz.35, oznaka aparatu politycznego wojska. Amarantowe wypustki na bluzie, regulaminowe dla Wojsk NKWD

3. Bryczesy sukienne, z wypustką j.w.

4. Buty wzoru standardowego dla dowódców

5. Pas z koalicyjką wz.35

6. Kabura do rewolweru Nagant wz.95

7. Mapnik - raportówka wz.32

8. Odznaka "Zasłuzony NKWDzista" (ustanowiona w 1940 r.)

9. Order Czerwonej Gwiazdy (ustanowiony w 1930 r.)

10. Książeczka wojskowa

11. Naboje do rewolweru Nagant, kalibru 7,62 mm

 

 

Źródło:  Gazety Wojenne   GW.png

Czytaj włoski ekwipunek

Czytaj polski ekwipunek

Czytaj ekwipunek na świecie

 

Podstawa prawna: Artykuł ma zadania dydaktyczno-naukowe i ma na celu krzewienie wiedzy oraz analizę krytyczną, w dążeniu do wyjaśnienia wszystkich faktów. Autor zastrzega sobie stosowanie form dozwolonego użytku publicznego, jak np. prawo cytatu. Jednakże wszystkie osoby, które uznałyby się za pokrzywdzone, autor prosi o kontakt, w celu wyjaśnienia i ewentualnego usunięcia dzieł, które byłyby objęte prawami własności.