Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

sch_kaw.png

Decyzja o wysłaniu 3. Dywizji Szybkiej (3ª Divisione Celere "Principe Amedeo Duca d'Aosta") do Rosji spowodowała ogołocenie dwóch pozostałych dywizji szybkich z artylerii konnej, gdyż do Rosji chciano wysłać wzmocnione siły by godnie reprezentowały tam włoską armię.

 

 

Autor: Maciej Tomaszewski 

 

Po tej zmianie dywizje: 1ª Divisione Celere "Eugenio di Savoia", 2ª Divisione Celere "Emanuele Filiberto Testa di Ferro" już nie odzyskały swojej świetności pełniąc zadania okupacyjne i prowadząc uciążliwe walki z partyzantami. Na dodatek 20 stycznia 1942 r., 2. Dywizji Szybkiej odebrano 6º Reggimento Bersaglieri i pułk ten po pełnej motoryzacji wysłano do Rosji, gdzie włączono go do 3ª Divisione Celere "Principe Amedeo Duca d'Aosta" w celu przekształcenia jej w związek motorowy (jednocześnie pułki kawalerii wyłączono z jej składu, ale pozostały one w Rosji). Od tego momentu 2. DS była dywizją już tylko z nazwy. Wystarczy na poniższym schemacie wyłączyć z niego pułk bersalierów i uświadomić sobie, że dywizja ta miała tylko dwa pułki kawalerii, by zrozumieć jak bardzo ograniczono tę jednostkę. 

 

 

b_712_688_16777215_00_images_schematy_DS_PO_07_41.jpg

 

zas_mini_super_T.png