Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

b_266_177_16777215_00_images_Rek1_First_to_Fight_Hiszpania_katy_1.jpg

Hiszpańskie Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Poland First to Fight wraz z polonijnym Stowarzyszeniem Kulturalnym Krakus zorganizowały w stolicy Hiszpanii, Mszę Świętą za pamięć ofiar Mordu Katyńskiego.

 

 

Paweł Łukasz Kolecki
Maciej Tomaszewski
 
 
 
Na mszy obecni byli członkowie stowarzyszeń wraz z zaproszonymi gośćmi na czele z ich prezesami Hiszpanem panem Alberto Gomez Trujillo i mieszkającą w Hiszpanii panią Agatą Słupską-Jurewicz. Msza odbyła się w niedzielę 12 Kwietnia w Parafii Św. Walentego i Św. Kazimierza w dzielnicy Vicalvaro w Madrycie. Mszę poprowadził Ks. Marek Raczkiewicz odpowiedzialny za Polskie Msze w tej parafii. Stowarzyszenia chciały przynajmniej w tak skromny sposób uczcić pamięć dziesiątek tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez totalitarny reżim komunistyczny na rozkaz Józefa Stalina. Hiszpańscy członkowie  Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Poland First to Fight uważają, że nie można zapominać o tak ważnych wydarzeniach w historii Polski i Europy, w wyniku których Ci żołnierze, ojcowie i synowie, oddali swoje życie. Hiszpanie organizują te obchody już od kilku lat. Na mszę przybył także Ambasador RP w Madrycie pan Tomasz Arabski wraz z Attache dyplomatycznym  pułkownikiem Adamem Krzyżanowskim. Cześć pamięci bohaterów!
 
 
b_300_0_16777215_00_images_Rek1_First_to_Fight_Hiszpania_katy_1.jpgb_300_0_16777215_00_images_Rek1_First_to_Fight_Hiszpania_katy_2.jpgb_300_0_16777215_00_images_Rek1_First_to_Fight_Hiszpania_katy_3.jpgb_300_0_16777215_00_images_Rek1_First_to_Fight_Hiszpania_katy_4.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czytaj więcej o Stowarzyszeniu Historyczno-Kulturalnym Poland First to Fight na Facebook / Per saperne di più

Jeśli chcsz wiedzieć coś więcej o hiszpańskim stowarzyszeniu historycznym, proszę kliknij powyższy przycisk z linkiem do strony Facebook tej grupy.  

 

Czytaj więcej o Stowarzyszeniu Historyczno-Kulturalnym Poland First to Fight na stronie www grupy / Per saperne di più

Klikając na powyższy przycisk przeniesiesz się na stronę www hiszpańskiej grupy i do jej forum.