Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej " 3 Bastion Grolman"
Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej " 3 Bastion Grolman"
Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej "3 Bastion Grolman"  zajmuję się szeroko pojętym rozpowszechnianiem historii Powstania Wielkopolskiego.

 

 

Nazwa grupy "3 Bastion Grolman”, wywodzi się od jednego z bastionów wchodzących w skład fortyfikacji wewnętrznego pierścienia obronnego twierdzy Poznań, który został zdobyty przez młodych skautów pod dowództwem Wincentego Wierzejewskiego w pierwszych dniach Powstania wielkopolskiego.  
 
 
Stowarzyszenie kultywuje także tradycje Wojsk Wielkopolskich poprzez odtwarzanie 3 Pułku Strzelców Wielkopolskich, jednego z najbardziej bitnych pułków wojny polsko-bolszewickiej. Nasze stowarzyszenie zrekonstruowało sztandar tegoż pułku, który jest ozdobą kolekcji Muzeum Powstania Wielkopolskiego.  
 
 
W ramach naszego stowarzyszeni działa również sekcja wojsk niemieckich, która odtwarza żołnierzy 45 dywizji Wehrmachtu, a także, podczas obchodów bitwy o Poznań - słuchaczy V Szkoły Podchorążych Wehrmachtu.
 
 
Rekonstrukcje 3 Pułku Strzelców Wielkopolskich:
 
3 Pułku Strzelców Wielkopolskich
3 Pułku Strzelców Wielkopolskich
Atak bolszewicki
Atak bolszewicki
Przeprawa
Przeprawa
 
 
Sekcja MG.1919
Sekcja MG.1919
Strzelec 3 pułku na przeprawie.
Strzelec 3 pułku na przeprawie.
3 Pułku Strzelców Wielkopolskich
3 Pułku Strzelców Wielkopolskich
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rekonstrukcje Powstania Wielkopolskiego:
 
Powstańcy Wielkopolscy.
Powstańcy Wielkopolscy.
Powstańcy Wielkopolscy.
Powstańcy Wielkopolscy.
 
 
 
Rekonstrukcje Wermachtu:
 
Wehrmacht
Wehrmacht
Wehrmacht
Wehrmacht
Wehrmacht
Wehrmacht
 
 
Wehrmacht
Wehrmacht
Wehrmacht
Wehrmacht
Vfahnenjunkerschule
Vfahnenjunkerschule
 

Czytaj więcej na Facebook o Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej " 3 Bastion Grolman" / Per saperne di più

 Jeśli chcesz odwiedzić stronę Facebook Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej " 3 Bastion Grolman" kliknij na przycisk powyżej.

 

Czytaj włoski ekwipunek

Czytaj polski ekwipunek

Czytaj ekwipunek na świecie

 

Podstawa prawna: Artykuł ma zadania dydaktyczno-naukowe i ma na celu krzewienie wiedzy oraz analizę krytyczną, w dążeniu do wyjaśnienia wszystkich faktów. Autor zastrzega sobie stosowanie form dozwolonego użytku publicznego, jak np. prawo cytatu. Jednakże wszystkie osoby, które uznałyby się za pokrzywdzone, autor prosi o kontakt, w celu wyjaśnienia i ewentualnego usunięcia dzieł, które byłyby objęte prawami własności.