Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ostheer
Epoka: II wojna światowa, lata: 1940 – 1945.
Opis grupy: Grupa powstała jesienią 2009 roku. Zajmujemy się odtwarzaniem sylwetki żołnierza Wehrmachtu na frontach II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem frontu wschodniego. Skupiamy się na 62 Dywizji Piechoty, walczącej na południowym odcinku Ostfrontu (Krym, południowo – wschodnia Ukraina). Przywiązujemy szczególną uwagę do odwzorowania zwykłego piechura, potocznie zwanego Landser – zwykłego człowieka powołanego do wojska. Który często wbrew swojej woli był wysyłany na front, po odbyciu szkolenia. Poza klasycznymi inscenizacjami zajmujemy się także odtworzeniem codziennego życia w żołnierskim obozie na froncie m.in. w okopach czy stanowiskach bojowych. Realizujemy to poprzez przygotowywane przez nas dioramy, czyli improwizowane obozy, zbudowane i wyposażone w sprzęt z epoki. (Stoły, namioty, kuchnia, małe stanowisko dowodzenia ze sztabem oddziału, oraz urządzenia służące łączności, zaś w stanowiskach bojowych, stanowisko MG czy moździerza). Sporadycznie w zależności od potrzeb scenariusza wcielamy się również w oddziały niemieckiej policji pomocniczej, oddziały partyzanckie i wiele innych. Poza tym organizujemy pokazy umundurowania i wyposażenia i żywe lekcje historii.
Teren działania: Większość osób działających w GRH Ostheer pochodzi z woj. małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Operujemy na terenie całego kraju i Europy
Jeśli pragniesz wstąpić w nasze szeregi lub nawiązać współpracę, serdecznie zapraszamy.
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytaj więcej na Facebook o grupie GRH Ostheer / Per saperne di più
Jeśli chcesz odwiedzić stronę Facebook grupy GRH Ostheer kliknij na przycisk powyżej.
Czytaj więcej na stronie internetowej GRH Ostheer / Per saperne di più
Jeśli chcesz wejść na forum grupy GRH Ostheer kliknij na przycisk powyżej.
Podstawa prawna: Artykuł ma zadania dydaktyczno-naukowe i ma na celu krzewienie wiedzy oraz analizę krytyczną, w dążeniu do wyjaśnienia wszystkich faktów. Autor zastrzega sobie stosowanie form dozwolonego użytku publicznego, jak np. prawo cytatu. Jednakże wszystkie osoby, które uznałyby się za pokrzywdzone, autor prosi o kontakt, w celu wyjaśnienia i ewentualnego usunięcia dzieł, które byłyby objęte prawami własności.