Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

 

(spot promujący naszą akcję z udziałem pani Wandy Traczyk-Stawskiej ps. "Pączek")

 
 
W Powstaniu Warszawskim życie straciło tysiące ludzi, poległo około 18 tysięcy Powstańców. Każdy z Nich zasługuje na nasz szacunek i pamięć. Niestety, wielu Bohaterów tamtych dni do dzisiaj spoczywa w zniszczonych i zapomnianych grobach. 
 
 
Komitet społeczny wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje zbiórkę publiczną na rzecz budowy i renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku. Do tej pory udało nam się odbudować i wyremontować ponad 70 grobów. W tym roku pilnej renowacji wymaga kilkadziesiąt grobów Powstańców Warszawskich. Na ten cel potrzebujemy około 250 000 złotych, dlatego też bardzo liczymy na Waszą pomoc! W kolejnych latach planujemy budowę i renowację miejsc pamięci, przede wszystkim tablic pamiątkowych i pomników związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie całego kraju.
 
 
 
b_300_0_16777215_00_images_Reklama_niezapomnij_1.jpg
 
 
 
Zbiórkę można wesprzeć dokonując wpłat na specjalny numer konta:
 
26 1060 0076 0000 3310 0019 6191
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, Warszawa.
 
Każda osoba, która dokona wpłaty, dostanie (na adres z konta bankowego) pisemne podziękowania podpisane przez Powstańca! Wyjątkowa pamiątka!
 
 
Ponadto podczas obchodów rocznicowych na ulicach Warszawy spotkać będziecie mogli wolontariuszy z puszkami. Nie omijajcie ich obojętnie, każda złotówka się liczy!
 
 
Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych, udostępniajcie!
 
 
W ramach tegorocznej akcji będziemy organizować konkursy dla wszystkich, którzy nam pomagają.
Do wygrania: zaproszenia na spotkania „w cztery oczy” z Powstańcami, zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, kartki z podziękowaniami od Powstańców oraz przypinki z kotwicą Polski Walczącej.
 
 
Kontakt:
 
Komitet ds. Budowy i Renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nr zbiórki 2015/2782/KS