Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

 

Szanowni Państwo,
Fundacja na Rzecz Ochrony Zabytków Militarnych i Propagowania Sportów Lotniczych Fort-Rogowo  w Rogowie (gm. Trzebiatów, pow. Gryfice) zaprasza na organizowany przez Fundację dniu 8 sierpnia 2015 roku V Międzynarodowy Zlot Wojskowych Pojazdów Ciężarowych - Star-Truck.
 
Kolejny Jubileuszowy V Zlot ma na celu upowszechnienie militarnej historii Rogowa i Pomorza, promocji postaw patriotycznych i obywatelskich, prezentację wojskowych zabytków techniki statycznie i dynamicznie. Wydarzenie organizowane jest w ramach Święta Wojska Polskiego i Dni Lotnictwa.
 
b_300_0_16777215_00_images_Reklama_trusk_1.jpg
 
W ramach Zlotu dla gości Fundacja przygotowała prezentację o historii lotniczej bazy morskiej i lotniska lądowego Kamp (dzisiejsze Rogowo), zwiedzanie sal muzealnych, wystawy "1 Samodzielna Brygada Spadochronowa", paradę pojazdów na trasie Rogowo - Dźwirzyno - Rogowo, konkurs na najbardziej oryginalny pojazd, grupy rekonstrukcji historycznej, lot balonem na uwięzi, pokaz akrobacji lotniczej, strzelnicę ASG "Kamuflaż", koncert zespołów i wiele innych atrakcji. Dla dzieci liczne konkursy z
nagrodami. Do dyspozycji gości stoiska gastronomiczne i handlowe.
 
W Zlocie uczestniczą kolekcjonerzy i miłośnicy militariów z Polski i Niemiec oraz przybyli goście z całej Polski, odpoczywający na  gryfickim i kołobrzeskim wybrzeżu.
Zapraszamy!
 
Mirosław Huryn
Prezes Fundacji Fort-Rogowo                                                                                                                         
Tel. 889 955 228, 503344731
 
b_300_0_16777215_00_images_Reklama_trusk_2.jpg