Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski
b_300_0_16777215_00_images_Rek2_garnizon_10.jpgArtykuł archiwalny (opublikowany 25 czerwca 2015 r)

 

Od  GRH „Garnizon Suwałki”, która działa przy Muzeum Okręgowym w Suwałkach, mamy prośbę o wsparcie ich inicjatywy organizacji widowiska z okazji 70 rocznicy Obławy Augustowskiej dokonanej przez NKWD. Szczegóły pod poniższym linkiem.
 
„Przygotowujemy się do realizacji widowiska historycznego poświęconego obławie Augustowskiej w wyniku w której NKWD zamordowało ok. 600, a według najnowszych jeszcze nie potwierdzonych ustaleń ok. 2000 mieszkańców Suwalszczyzny.
 
Uruchomiliśmy zbiórkę na portalu PolakPotrafi.pl z której zgromadzone środki przeznaczymy na realizację widowiska. Odbędzie się ono 19 lipca 2015 r. w czasie obchodów rocznicowych w Gibach.
 
Liczymy na wasze wsparcie i pomoc.
 
Razem możemy zrobić więcej, a przyłączając się do naszej akcji razem z nami krzykniecie by upomnieć się o wyjaśnienie losu ofiar.
 
Wpłat można dokonywać po zalogowaniu się na portalu.Potrzebna jest chęć wsparcia i kilka kliknięć.
 
A za wsparcie dostaniecie fajne prezenty ;) „